Prečo vám partner číta sms-ky

Autor: Vojtech Kanis | 4.8.2014 o 22:11 | Karma článku: 6,74 | Prečítané:  1632x

(o žiarlivosti a nedôvere)

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, prečo vám partner číta sms-ky? Prečo kontrolujete partnera kde je, prečo sa pýtate jeho kolegu s kým sa váš partner bavil na večierku, prečo sa pozeráte či sa váš partner neotáča na ulici za okoloidúcimi ženami? Viete, že vy sami nemáte v moci, či budete partnera kontrolovať alebo nie? Viete že vaše jednanie vychádza z vašej reality a tá je tvorená vaším myslením a názormi?

Ak ste sa ocitli na úrovni kde vám vaše jednanie kontrolovať partnera pripadá nutkavé, pravdepodobne  veríte, že nie ste hoden svojho  partnera, alebo si myslíte že máte partnera, ktorého si neviete udržať.

Žiarlivosťou nevere nezabránite, skôr ju vyprovokujete...

Podľa zákona príťažlivosti svojím kontrolovaním, podozrievaním, čiže emóciami založenými  na strachu, nemôžete pritiahnuť do svojho života nič iné, ako to, čo vysielate. Tie obrazy, ktoré si dostatočne dlho predstavujete,  budú nakoniec  aj vašou realitou. Pokiaľ ste nedôverčivý k vášmu partnerovi  (ktorý si vás obľúbil pre vaše pozitívne vlastnosti) a neprestajne  ho kontrolujete, upodozrievate a vypočúvate, strácate postupom času zo svojej osobnej príťažlivosti. Táto nedôvera začína narušovať  aj vašu bežnú komunikáciu. Všetko začína byť otrávené. Pokiaľ má váš partner v poriadku sebavedomie a  úsudok, začne sa cítiť obmedzovaný a nespokojný, čím sa vaša emocionálna blízkosť oslabuje a vytráca . Časom toto obmedzovanie a dusno, ktoré kontrolovaním vytvárate bude nútiť vášho partnera rozmýšľať o tom, či to má vôbec  ešte  zmysel. Možno sa bude z neistoty, zmätenosti  alebo  súcitu neublížiť vám rozhodovať dlhšie...ale pamätajte, že kedykoľvek  stretne niekoho, kto sa mu javí vyrovnaný, sebavedomý,  alebo plný ľahkosti pre život (čo je silný kontrast k tomu, čo vytvárate svojím konaním vy), začne všetko prehodnocovať. Vášho partnera tak začnú automaticky priťahovať iné osoby. Bude u nich hľadať to, čo vy už nedokážete vo vzťahu poskytovať a tak nakoniec  nájdete presne tú sms, ktorú ste tak chceli vidieť (?)...máte to, o čom ste premýšľali...kruh sa uzavrel...a vy nájdete pre svoje konanie dokonca ospravedlnenie. Vy ste  vedeli „že je taký“.

Posuňme sa vyššie

Ak sa chcete zbaviť strachu zo straty a  žiarlivosti, musíte spraviť určitý posun v myslení. Riešením nemôže byť neustále kontrolovanie, nosenie dôkazov, presvedčovanie, nútenie partnera sedieť každý večer doma pred televízorom. O výsledku ste práve čítali. Na tej úrovni, kde je prítomná žiarlivosť, strach a nízka sebaúcta sa vám tento problém vyriešiť nepodarí.  Riešením je úroveň, kde nemám partnera zo strachu zostať sám, kde ho nemám preto, lebo mama chcela aby som sa vydala a všetky kamarátky sú už vydaté. Kde ho nemám preto, že som nesamostatný, alebo že si riešim svoj neukojený sexuálny apetít. Nemám ho ani preto, aby sme spoločne utiahli nájom alebo hypotéku, alebo že sa bojím byť sám so sebou ...  

Zmenou tejto úrovne na úroveň kde sa cítim pánom svojho života, čo zahrňuje primeranú sebaúctu, sebavedomie a sebalásku, problém razom vyprchá. Jednoducho to už nepotrebujete riešiť. A to je  oslobodzujúce.

Dajte vášmu vzťahu slobodu, pracujte na svojom sebavedomí  a kontrolovať partnera vám príde cudzie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?